14x5.5 raceline 146b matrix gloss black 4x100 | 4x114.3/4.5 35mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
14x5.5$145.00
4x100, 4x114.3/4.5 | 35mm25 Available
Bore72.62
Load1400 lbs
$580
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 14x5.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 4x100, 4x114.3/4.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 72.62mm |
| Load Rating | 1400 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | 146B-45584+35 |
| SKU | rac-146b-45584+35 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
