15x10 raceline 935b defender matte black 5x4.5/114.3 -50mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
15x10Original price: $295.00Sale price: $283.20
5x114.3/4.5 | -50mm27 Available
Bore83.82
Load2250 lbs
$1,133
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Raceline is a market leader in the design and manufacturing of wheels for off-road, street and track use. Founded more than 20 years ago as a manufacturer of specialty wheels for the off-road racing segment. Customers can count on Raceline for performance-driven technology and exceptional quality in aftermarket wheels in a range of styles and fitments for passenger cars, light trucks, and SUVs.
Technical Specifications
| Size | 15x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | -50mm |
| Center Bore | 83.82mm |
| Load Rating | 2250 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Part Number | 935B-51012-50 |
| SKU | rac-935b-51012-50 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
