15x10 weld performance solana beadlock s910 gloss black milled (rotary formed) 5x4.5/114.3 50mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
15x10Original price: $810.00Sale price: $729.00
5x114.3/4.5 | 50mm10 Available
Bore78.10
Load1600 lbs
$2,916
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Weld wheels is a manufacturer of advanced, street & strip, drag racing, oval racing and heavy duty truck high-performance, professional forged wheels. The company engineers and produces performance automotive wheels for professional racing, off-road and aftermarket vehicles. Weld wheels is one of the MW Company Brand portfolio.
Technical Specifications
| Size | 15x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 50mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Wheel Color | Black |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | S910B0067P50 |
| SKU | weld-s910b0067p50 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
