15x7 enkei enkei92 gloss black machined lip 4x100 38mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
15x7$168.00
4x100 | 38mm44 Available
Bore72.60
Load1102 lbs
$672
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Enkei Wheels
Enkei is a Japanese brand that manufactures wheels for motorcycles and passenger cars. They are known for their lightweight wheels and composite alloy technology. ENKEI custom wheels deliver the latest in wheel designs and composite alloy technology for Performance, Racing and Truck wheels.
Technical Specifications
| Size | 15x7 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 4x100 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1102 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined Lip |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | 465-570-4938BK |
| SKU | enk-465-570-4938bk |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
