15x7 icon ricochet satin black 5x100 15mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
15x7$257.54
5x100 | 15mm85 Available
Bore56.10
Load1800 lbs
$1,030
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 15x7 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x100 |
| Offset | 15mm |
| Center Bore | 56.1mm |
| Load Rating | 1800 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Part Number | 7015705046SB |
| SKU | ico-7015705046sb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
