15x7 kansei knp gloss gunmetal machined lip 4x4.5/114.3 25mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
15x7$205.00
4x114.3/4.5 | 25mm237 Available
Bore73.10
Load1225 lbs
$820
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Kansei Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 15x7 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 4x114.3/4.5 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1225 lbs |
| Finish | Gloss Gunmetal Machined Lip |
| Part Number | K12GM-157014+25 |
| SKU | kan-k12gm-157014+25 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
