15x8 vors vr2 silver machined w/ chrome rivets 4x100 20mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
15x8$165.00
4x100 | 20mm22 Available
Bore73.10
Load1234 lbs
$660
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Vors wheels offer a cutting-edge monoblock design and deeper concave rear profile with a super-strong and lightweight construction for exceptional performance. Vors Wheels supplies top-of-the-line aftermarket wheels for a great variety of car makes and models.
Technical Specifications
| Size | 15x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 4x100 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1234 lbs |
| Finish | Silver Machined w/ Chrome Rivets |
| Part Number | VR02158040020S |
| SKU | vors-vr02158040020s |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
