15x9 konig dekagram gloss bronze (flow formed) 4x100 35mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
15x9$224.50
4x100 | 35mm6 Available
Bore73.10
Load1102 lbs
$898
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Konig Wheels are known for their innovative design, light weight, and solid construction. Konigs Main line consists of all of their wheel options except those which are Flow Formed. The Konig latest Flow Formed wheel making its way to our highly acclaimed Flow Formed Line Up. Konig has been revolutionizing the wheel industry for over 30 years.
Technical Specifications
| Size | 15x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 4x100 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1102 lbs |
| Finish | Gloss Bronze |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | DK95100358 |
| SKU | kon-dk95100358 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
