16x10 raceline 887b rockcrusher matte black 6x5.5/139.7 -24mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
16x10Original price: $249.00Sale price: $239.04
6x139.7/5.5 | -24mm59 Available
Bore107.95
Load2500 lbs
$956
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Raceline is a market leader in the design and manufacturing of wheels for off-road, street and track use. Founded more than 20 years ago as a manufacturer of specialty wheels for the off-road racing segment. Customers can count on Raceline for performance-driven technology and exceptional quality in aftermarket wheels in a range of styles and fitments for passenger cars, light trucks, and SUVs.
Technical Specifications
| Size | 16x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | -24mm |
| Center Bore | 107.95mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Part Number | 887B-60060 |
| SKU | rac-887b-60060 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
