16x10 raceline 888 renegade 8 polished 8x170 -25mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
16x10Original price: $305.00Sale price: $292.80
8x170 | -25mm35 Available
Bore130.81
Load3420 lbs
$1,171
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Raceline is a market leader in the design and manufacturing of wheels for off-road, street and track use. Founded more than 20 years ago as a manufacturer of specialty wheels for the off-road racing segment. Customers can count on Raceline for performance-driven technology and exceptional quality in aftermarket wheels in a range of styles and fitments for passenger cars, light trucks, and SUVs.
Technical Specifications
| Size | 16x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x170 |
| Offset | -25mm |
| Center Bore | 130.81mm |
| Load Rating | 3420 lbs |
| Finish | Polished |
| Wheel Color | Polished |
| Part Number | 888-60081 |
| SKU | rac-888-60081 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
