16x7 raceline 141s mystique silver 5x100 | 5x114.3/4.5 40mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
16x7$169.00
5x100, 5x114.3/4.5 | 40mm48 Available
Bore72.62
Load1675 lbs
$676
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 16x7 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x100, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 72.62mm |
| Load Rating | 1675 lbs |
| Finish | Silver |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Part Number | 141S-67089+40 |
| SKU | rac-141s-67089+40 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
