17x10 weld off-road cinch beadlock w902 gloss black milled (true beadlock) (rotary forged) 5x5/127 5x5.5/139.7 -24mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x10Original price: $685.00Sale price: $616.50
5x127/5, 5x139.7/5.5 | -24mm1 Available
Bore87.10
Load2500 lbs
$617
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Weld wheels is a manufacturer of advanced, street & strip, drag racing, oval racing and heavy duty truck high-performance, professional forged wheels. The company engineers and produces performance automotive wheels for professional racing, off-road and aftermarket vehicles. Weld wheels is one of the MW Company Brand portfolio.
Technical Specifications
| Size | 17x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5, 5x139.7/5.5 |
| Offset | -24mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | W902 Gloss Black Milled |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | W90270057450 |
| SKU | weld-w90270057450 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
