17x7.5 drw d19 gloss black 5x105 38mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x7.5$189.00
5x105 | 38mmOut of Stock
Bore73.10
Load1600 lbs
$189



DRW Wheels
DRW (Diablo Racing) Wheels offers a broad variety of aftermarket budget-friendly wheels in numerous finishes and also available in the most popular sizes to fit almost any of their rims on either passenger cars or four-wheelers.
Technical Specifications
| Size | 17x7.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x105 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | D19-177510H10573BLK |
| SKU | drw-d19-177510h10573blk |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
