17x7.5 drw d22 gloss black 4x4.25/108 4x4.5/114.3 38mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x7.5$189.00
4x108/4.25, 4x114.3/4.5 | 38mm11 Available
Bore73.10
Load1600 lbs
$756
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



DRW Wheels
DRW (Diablo Racing) Wheels offers a broad variety of aftermarket budget-friendly wheels in numerous finishes and also available in the most popular sizes to fit almost any of their rims on either passenger cars or four-wheelers.
Technical Specifications
| Size | 17x7.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 4x108/4.25, 4x114.3/4.5 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | D22-17758H1083873B |
| SKU | drw-d22-17758h1083873b |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
