(clearance - no returns) 17x7 mst saber gloss black w/ machined face 5x110 45mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x7$211.00
5x110 | 45mm54 Available
Bore72.69
Load1521 lbs
$844
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
MST Wheels is founded with the basic principle of providing the car enthusiasts around the world with top quality wheels at affordable prices over 30 years of experience. MST Wheels offer dozens of ultra-modern custom designs in various of colors and sizes to address the needs of customers.
Technical Specifications
| Size | 17x7 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x110 |
| Offset | 45mm |
| Center Bore | 72.69mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Gloss Black w/ Machined Face |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Part Number | 8014-7752 |
| SKU | mst-8014-7752 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
