17x8.5 icon compression satin black (5 lug) 5x5/127 25mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5$308.42
5x127/5 | 25mm34 Available
Bore71.50
Load2750 lbs
$1,234
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2750 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Part Number | 2017857357SB |
| SKU | ico-2017857357sb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
