17x8.5 icon rebound titanium (6 lug) 6x120 0mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5$321.38
6x120 | 0mm1 Available
Bore67.00
Load2750 lbs
$321
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x120 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 67mm |
| Load Rating | 2750 lbs |
| Finish | Titanium |
| Part Number | 1817859447TT |
| SKU | ico-1817859447tt |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
