17x8.5 icon thrust satin black 5x5/127 -6mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5$302.97
5x127/5 | -6mm2 Available
Bore71.50
Load2750 lbs
$606
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | -6mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2750 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Part Number | 2817857345SB |
| SKU | ico-2817857345sb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
