17x8.5 icon vector 6 titanium 6x5.5/139.7 25mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5$298.61
6x139.7/5.5 | 25mmOut of Stock
Bore95.10
Load2750 lbs
$299
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 95.1mm |
| Load Rating | 2750 lbs |
| Finish | Titanium |
| Part Number | 2417859057TT |
| SKU | ico-2417859057tt |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
