17x8.5 kansei off-road roku bronze 6x5.5/139.7 0mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5Original price: $315.00Sale price: $302.40
6x139.7/5.5 | 0mm60 Available
Bore106.10
Load2250 lbs
$1,210
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Kansei Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2250 lbs |
| Finish | Bronze |
| Part Number | K14B-78560-00 |
| SKU | kan-k14b-78560-00 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
