17x8.5 kmc km556 cruz blackout 6x114.3/4.5 25mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5$370.00
6x114.3/4.5 | 25mm25 Available
Bore66.06
Load2650 lbs
$1,480
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x114.3/4.5 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 66.06mm |
| Load Rating | 2650 lbs |
| Finish | Blackout |
| Part Number | KM556MX17856425 |
| SKU | kmc-km556mx17856425 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
