17x8.5 kmc km556 cruz gloss gunmetal 5x127/5 0mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5$370.00
5x127/5 | 0mm1 Available
Bore71.50
Load2650 lbs
$370
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2650 lbs |
| Finish | Gloss Gunmetal |
| Part Number | KM556AX17855000 |
| SKU | kmc-km556ax17855000 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
