17x8.5 lock off-road grit matte grey w/ matte black ring 6x139.7/5.5 25mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5$288.00
6x139.7/5.5 | 25mm2 Available
Bore95.10
Load2500 lbs
$576
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 95.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Matte Grey w/ Matte Black Ring |
| Part Number | GRIT-78569MGMBR25 |
| SKU | loc-grit-78569mgmbr25 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
