17x8.5 trex off-road t200 matte gunmetal (fully forged) 6x135 0mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8.5Original price: $549.00Sale price: $521.55
6x135 | 0mm12 Available
Bore87.10
Load2456 lbs
$2,086
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
TREX Wheels are forged monoblock off-road wheels. Everyone is made in the forged monoblock construction which is meticulously crafted with strength and resilience to withstand the harshest terrains. This brand is built for the intrepid adventurers who seek to discover uncharted territories.
Technical Specifications
| Size | 17x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2456 lbs |
| Finish | Matte Gunmetal |
| Wheel Color | Gunmetal |
| Wheel Material | Forged 1-Piece |
| Part Number | T200-MGM63578500 |
| SKU | trex-t200-mgm63578500 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
