17x8 icon ricochet gloss gold 5x4.5/114.3 38mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8$278.99
5x114.3/4.5 | 38mm2 Available
Bore72.60
Load1850 lbs
$558
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1850 lbs |
| Finish | Gloss Gold |
| Part Number | 7017806560GG |
| SKU | ico-7017806560gg |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
