17x8 mamba off-road m28 silver machined (flow formed) 5x5/127 35mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x8$294.10
5x127/5 | 35mm37 Available
Bore71.50
Load2500 lbs
$1,176
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Mamba Off-Road Wheels produces quality wheels for Jeeps, Trucks and SUVs that are looking to upgrade their vehicles looks, stance and capabilities. They come in sizes for both regular and oversize tires and perform as well as they look, both on and off road.
Technical Specifications
| Size | 17x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Silver Machined |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | M288752735S |
| SKU | mam-m288752735s |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
