17x9 arena a119 boost gloss silver machined 8x165/6.5 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x9$424.00
8x165/6.5 | 0mmAvailable
Bore125.10
Load3700 lbs
$1,696
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 125.1mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Gloss Silver Machined |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Part Number | A119179082P00019 |
| SKU | asr-a119179082p00019 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
