17x9 arena a119 boost satin black w/ gloss black lip 8x180 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x9$398.00
8x180 | 0mm80 Available
Bore124.20
Load3700 lbs
$1,592
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 124.2mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Satin Black w/ Gloss Black Lip |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | A119179018P00004 |
| SKU | asr-a119179018p00004 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
