17x9 arena a128 enduro gloss silver machined 5x139.7/5.5 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x9$436.00
5x139.7/5.5 | 0mmOut of Stock
Bore77.98
Load2500 lbs
$436
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x139.7/5.5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 77.98mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Gloss Silver Machined |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Part Number | A1281790B4P00019 |
| SKU | asr-a1281790b4p00019 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
