17x9 fuel off-road vector high luster polished d647 5x5/127 -12mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x9$340.00
5x127/5 | -12mm36 Available
Bore78.10
Load2500 lbs
$1,360
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Fuels Story
Fuel Off Road Wheels are engineered to meet the must rugged of standards from the street to the canyons, to the forests. Fuel wheels offer the latest designs and engineered innovations with their selection growing nearly every month. Visit their truck builder, gallery, and 1 pc or 2 pc wheel selection, and you'll see that nothing else quite compares to Fuel Wheels. Shop Fuel Off Road wheels for trucks and SUV. Widths from 6.5" to 14". Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 17x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | -12mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | High Luster Polished |
| Wheel Color | Polished |
| Part Number | D64717907345 |
| SKU | fuel-d64717907345 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
