17x9 kmc km241 e25 beadlock machined 8x165/6.5 -38mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x9$695.00
8x165/6.5 | -38mm104 Available
Bore125.10
Load4000 lbs
$2,780
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | -38mm |
| Center Bore | 125.1mm |
| Load Rating | 4000 lbs |
| Finish | Machined |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Part Number | KM241DX17908038N |
| SKU | kmc-km241dx17908038n |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
