17x9 lock off-road invader forged beadlock matte black (full forged) 6x135 25mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
$889
Engineered for Excellence
Lock Off-Road Wheels feature modern streamlined designs accompanied by today's most popular colorways to fully enable that custom-tailored look for your vehicle. Lock-Rock & Roll on your next offroad adventure. Lock wheels are designed for light/ medium trucks & SUV’s. Each wheel has a load rating ranging from 2500-3700 lbs. Wheels are designed with proprietary step positions to allow for better seating in low-air-pressure environments.
Technical Specifications
| Size | 17x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Wheel Color | Black |
| Wheel Material | Forged 1-Piece |
| Part Number | INVADER-7963MB25F |
| SKU | loc-INVADER-7963MB25F |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
