17x9 weld off-road swift w185 gloss silver machined w/ machined ring 8x180 -12mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
17x9$325.00
8x180 | -12mm3 Available
Bore124.00
Load3700 lbs
$975
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 17x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | -12mm |
| Center Bore | 124mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Gloss Silver Machined w/ Machined Ring |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | W18579018450 |
| SKU | weld-w18579018450 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
