18x10.5 esr ap6 vacuum chrome 5x114.3/4.5 22mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x10.5$409.00
5x114.3/4.5 | 22mmOut of Stock
Bore72.56
Load1521 lbs
$409



ESR Wheels
ESR Wheels emerged in the mid 2010s with a mission to deliver aggressive, motorsport inspired styling at accessible pricing. The brand quickly gained popularity among enthusiasts by offering wide fitments, modern finishes, and performance focused flow formed and forged designs.
Technical Specifications
| Size | 18x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 22mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Vacuum Chrome |
| Wheel Color | Chrome |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | 80551422 APX6VCM |
| SKU | esr-80551422 apx6vcm |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
