18x10.5 kansei corsa textured bronze 5x4.5/114.3 12mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x10.5$409.00
5x114.3/4.5 | 12mm46 Available
Bore73.10
Load1550 lbs
$1,636
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Kansei Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 18x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 12mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1550 lbs |
| Finish | Textured Bronze |
| Part Number | K13B-181512+12 |
| SKU | kan-k13b-181512+12 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
