18x10.5 rotiform cjj gloss black rc212 5x114.3/4.5 22mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x10.5$450.00
5x114.3/4.5 | 22mmOut of Stock
Bore72.56
Load1350 lbs
$450
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 22mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1350 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | RC212BX18051222 |
| SKU | rot-rc212bx18051222 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
