18x10.5 rotiform rps matte black rc209 5x120 25mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x10.5$475.00
5x120 | 25mm26 Available
Bore74.10
Load1350 lbs
$1,900
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Rotiform Wheels build the finest cast and custom forged wheels for your car. Aggressive fitments, style, strength, and quality are to focus of Rotiform Wheels for your ultimate driving machine. Element Wheels has the lowest price and largest selection on Rotiform Wheels, Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 18x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 74.1mm |
| Load Rating | 1350 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Part Number | RC209MX18055225 |
| SKU | rot-rc209mx18055225 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
