18x10 weld performance laguna drag s152 gloss black milled machined (rotary formed) 5x4.5/114.3 30mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x10Original price: $510.00Sale price: $484.50
5x114.3/4.5 | 30mm9 Available
Bore78.10
Load1600 lbs
$1,938
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Weld wheels is a manufacturer of advanced, street & strip, drag racing, oval racing and heavy duty truck high-performance, professional forged wheels. The company engineers and produces performance automotive wheels for professional racing, off-road and aftermarket vehicles. Weld wheels is one of the MW Company Brand portfolio.
Technical Specifications
| Size | 18x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Gloss Black Milled Machined |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | S15280067P30 |
| SKU | weld-s15280067p30 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
