18x7.5 raceline 131b evo satin black 5x110 | 5x114.3/4.5 42mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x7.5$219.00
5x110, 5x114.3/4.5 | 42mm37 Available
Bore72.62
Load1600 lbs
$876
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x7.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x110, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 42mm |
| Center Bore | 72.62mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | 131B-87588+42 |
| SKU | rac-131b-87588+42 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
