18x7.5 raceline 131s evo silver 5x112 | 5x120 42mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x7.5$225.00
5x112, 5x120 | 42mm38 Available
Bore74.10
Load1600 lbs
$900
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x7.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112, 5x120 |
| Offset | 42mm |
| Center Bore | 74.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Silver |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Part Number | 131S-87591+42 |
| SKU | rac-131s-87591+42 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
