18x8 4play off-road 4ps26 gloss black brushed & tinted 5x112 5x4.5/114.3 38mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8Original price: $345.00Sale price: $327.75
5x112, 5x114.3/4.5 | 38mmOut of Stock
Bore71.60
Load2980 lbs
$328
Engineered for Excellence
4Play Off-Road Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 18x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 71.6mm |
| Load Rating | 2980 lbs |
| Finish | Gloss Black Brushed & Tinted |
| Part Number | 4PS26-18080-CUVB-38BBT |
| SKU | 4pl-4ps26-18080-cuvb-38bbt |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
