18x8 4play off-road 4ps26 gloss black brushed & tinted 5x4.25/108 5x110 38mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8Original price: $345.00Sale price: $327.75
5x108/4.25, 5x110 | 38mmOut of Stock
Bore67.10
Load2980 lbs
$328
Engineered for Excellence
4Play Off-Road Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 18x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x108/4.25, 5x110 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 67.1mm |
| Load Rating | 2980 lbs |
| Finish | Gloss Black Brushed & Tinted |
| Part Number | 4PS26-18080-CUVA-38BBT |
| SKU | 4pl-4ps26-18080-cuva-38bbt |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
