18x8.5 axe 1av zx14 silver 5x114.3/4.5 38mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8.5$215.00
5x114.3/4.5 | 38mm20 Available
Bore72.60
Load1520 lbs
$860
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1520 lbs |
| Finish | Silver |
| Part Number | 8518114538ZX14HS-5x114 |
| SKU | axe-8518114538zx14hs-5x114 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
