18x8.5 enkeits-7 storm gray 5x120 38mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8.5$267.00
5x120 | 38mm4 Available
Bore72.60
Load1521 lbs
$1,068
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Enkei Wheels
OE Concept wheels are aftermarket wheels that are modeled after original equipment (OEM) wheels. They are available in a variety of sizes, designs, and finish options.
Technical Specifications
| Size | 18x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Storm Gray |
| Part Number | 535-885-1238GR |
| SKU | enk-535-885-1238gr |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
