18x8.5 motegi mr160 cherry red metallic w/ machined lip 5x100 30mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8.5$374.00
5x100 | 30mm10 Available
Bore56.15
Load1560 lbs
$1,496
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x100 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 56.15mm |
| Load Rating | 1560 lbs |
| Finish | Cherry Red Metallic w/ Machined Lip |
| Part Number | MR160QD18855M30 |
| SKU | mot-mr160qd18855m30 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
