18x8.5 performance replicas pr238 gloss black 6x132 37mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8.5Original price: $290.00Sale price: $269.00
6x132 | 37mm20 Available
Bore74.50
Load1765 lbs
$1,076
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x132 |
| Offset | 37mm |
| Center Bore | 74.5mm |
| Load Rating | 1765 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | PR238BX18857237 |
| SKU | pr-pr238bx18857237 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
