18x8.5 performance replicas pr239 gloss black 8x165/6.5 30mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8.5Original price: $315.00Sale price: $285.00
8x165/6.5 | 30mm80 Available
Bore117.00
Load2865 lbs
$1,140
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 117mm |
| Load Rating | 2865 lbs |
| Finish | gloss black |
| Part Number | PR239BX18858130 |
| SKU | pr-pr239bx18858130 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
