18x8 drw d15 gloss black machined face 5x100 5x4.5/114.3 40mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8$209.00
5x100, 5x114.3/4.5 | 40mmOut of Stock
Bore73.10
Load1600 lbs
$209



DRW Wheels
DRW (Diablo Racing) Wheels offers a broad variety of aftermarket budget-friendly wheels in numerous finishes and also available in the most popular sizes to fit almost any of their rims on either passenger cars or four-wheelers.
Technical Specifications
| Size | 18x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x100, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined Face |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Part Number | D15-188010H4073BMF |
| SKU | drw-d15-188010h4073bmf |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
