18x8 enkei ts-5 storm grey 5x4.5/114.3 40mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8$260.50
5x114.3/4.5 | 40mmOut of Stock
Bore72.60
Load1521 lbs
$261



Enkei Wheels
OE Concept wheels are aftermarket wheels that are modeled after original equipment (OEM) wheels. They are available in a variety of sizes, designs, and finish options.
Technical Specifications
| Size | 18x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Storm Grey |
| Part Number | 521-880-6540GR |
| SKU | enk-521-880-6540gr |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
