18x8 enkei ts-7 storm gray 5x4.5/114.3 45mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8$260.50
5x114.3/4.5 | 45mm15 Available
Bore72.60
Load1521 lbs
$1,042
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Enkei Wheels
OE Concept wheels are aftermarket wheels that are modeled after original equipment (OEM) wheels. They are available in a variety of sizes, designs, and finish options.
Technical Specifications
| Size | 18x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 45mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Storm Gray |
| Part Number | 535-880-6545GR |
| SKU | enk-535-880-6545gr |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
